top of page

WOWYAGER

MINU ELU METAMORFOOS

11. SEPTEMBER 2019
DSC01202-4-min.jpg

Kui elukaaslasteks olid rahulolematus

ja segadus

 

Tahan rääkida teemast, millele olen viimasel ajal palju mõelnud ja mille oma terapeudi kabinetis enda jaoks lahti mõtestasin. Elasin aastaid suures rahutuses, rahulolematuses iseenda ja oma eluga ning otsisin selgust. Ma lihtsalt ei saanud aru, mida ma tegema pean, et õnnelikuna püsida. Üldjoontes oli elus kõik justkui hästi, aga hinges oli midagi, mis ei andnud mulle rahu, mis ei lasknud mul alla anda ja leppida eluga, mis käib kord üles, kord alla ja milles puudub mõnus ja ühtlane olemine. Ma soovisin stabiilsust, ma soovisin hingerahu ja ma teadsin, et kuidagi peab olema võimalik neid soove täita.

Vastused peituvad iseendas

 

Otsisin varasemalt abi ja selgust väljastpoolt. Kuna pean end üsna spirituaalseks inimeseks, siis käisin väga paljude, tol ajal, minust teadlikemate inimeste juures iseend otsimas. Minu viimases lauses peitubki väga suur vastuolu - käisin teiste inimeste juures iseend otsimas. Selles ei ole loomulikult midagi halba, kui otsitakse abi väljastpoolt ning küsitakse nõu kelleltki teiselt, sest suurema elukogemusega inimestel võib olla meile väga palju õpetada. Minu kogemus on aga õpetanud, et iseennast kellegi teise juurest kindlasti ei leia. Iseend on võimalik leida vaid ise ja enda sisse vaadates.

Tahtsin saada vastuseid nüüd, kohe ja praegu!

 

Olen loomulikult varemgi selliseid õpetussõnu kuulnud, kuid tol ajal ei saanud ma absoluutselt aru, et millest need inimesed jahuvad, kuidas see õigesti enda sisse vaatamine käib ja mida ma valesti teen, et ma ikka mitte midagi aru ei saa. Õige vastus on lihtne - ma olin liialt kärsitu ja ainus, mida ma valesti tegin oligi see, et ma usaldasin teisi rohkem kui iseend. Ootasin, et keegi teine mu päästaks ja aitaks mul kõik selgeks saada. Justnimelt, ma ootasin, et saaksin KÕIK kiiresti selgeks, aga see lihtsalt ei ole võimalik ja seda polegi tegelikult vaja.

 

Kahjuks antakse inimestele väga kergekäeliselt lubadusi, et sa leiad end ja leiad selle mida otsid,  kui läbid ühe või teise  kursuse, teraapiaseansi või mõne muu eneseabiks mõeldud tegevuse. Ja inimesele, kes on niigi segaduses tekitab see veelgi enam segadust. Ta teeb küll kõike, mida soovitatakse, aga mida ei paista on selgus. 

DSC02463-min.jpg

Kui minu pikaajaline suhe purunes ja süda murdus, olin ma oma elu kõige suuremas segaduses. Ma ei saanud aru, mis läks valesti, miks läks valesti, kes tegi valesti, mida oleks saanud muuta ja paremini teha. Aga üsna kohe sain ma aru, et ma tahan neile küsimustele vastuseid leida ja vastuste saamiseks ei kulunudki palju aega...

Ma ei kujuta ette kui palju munamaske ma lapsepõlves juustele tegin, unistades, et juuksed kasvaksid tagumikuni nagu minu sõbranna emal olid! Olen alati juuste eest hästi hoolt kandnud, välja arvatud üksikud libastumised. Nagu näiteks siis, kui olin kolmteist ning poe värviga juuksed salaja blondiks värvisin ning endalegi üllatuseks sain pärast esimest pesukorda hoopis kassipissi kollase värvitooni, kuna...

Kuna ma veetsin eelmise aasta jaanipäeva Lapimaal, siis ehk suudan ma kedagi veel inspireerida seda imelist kogemust ette võtma ning 24tunnist päeva nautima minna. Tegelikult käib suvel sealkandis võrdlemisi vähe turiste. Et ma talvist Lapimaad näinud pole, siis saan kiita ainult suvist ja suvine oli lausa nii imeline, et sealt oli raske tagasi tulla, olen nüüd...

Ma ei ole sellest varem avalikult rääkinud, aga kolm aastat tagasi tehti mulle immunoloogi juures kõik võimalikud testid ning selgus, et mul on IGG alaklassis antikehade puudus, just selles osas, mis on vastuvõtlik ülemiste hingamisteede haigustele. Diagnoosiks - immuunpuudulikkus ja...

Seda kriitikat ei tule tihtipeale mitte meeste, vaid just naiste poolt. Olen oma tutvusringkonnas isegi sel teemal tuliselt vaielnud. Kuidas on siis võimalik, et naise paljas ihu ei võrduks automaatselt seksiga või kuidas saavad naised end oma kehas hästi tunda, kui seesugune suhtumine eksisteerib naistel endilgi.

Please reload

Pettunud ootused

 

Minus tekitas meeletut frustratsiooni mull, mis paljuski selle kõigega kaasas käib. Lugesin ja kuulsin teiste inimeste edu- ja imelugusid, kuidas üks või teine rännak või energeetiline tervendus nende elu muutis ja absoluutselt iga kord ootasin sisimas sama. Lootsin, et järgmine tervendus või kristalliteraapia annab mulle selle kauaoodatud selguse. Võin teile kinnitada, et ma pettusin absoluutselt iga kord ja minus kasvas frustratsioon, depressioon ning sinna juurde tekkis mõte, et mis minul siis viga on, miks minuga neid muutusi ei toimu?

Loomulikult ei süüdistada ma selles kõiki teisi, sest inimene kujundab oma elu ise ning seesuguste ootuste seadmine nagu mina seda tegin, on eos vale, aga ma soovin aidata neid, kes võivad olla sarnases olukorras nagu mina tol ajal olin. Aidata mõista, et vähemalt osa endas toimuvast segadusest võib olla tekitatud väliste mõjutajate poolt. Olgu need erinevad tervendused, meedia või sotsiaalmeedia.

Järjekindlus ja püsivus tagavad rahulolu

 

Jah, selline edulugu võib olla võimalik, et kahe või kolme päevaga mediteeritakse endas suured lapsepõlve või elu haavad lahti, aga ma julgen väita, et 99,9% see ei ole võimalik. Kiirteed elus ei ole ja praegu ma lausa tunnen, et väga tore, et ei ole. Selleks, et olla õnnelik ja iseendaga rahul on vaja järjekindlust, püsivust ja pidevat iseenda sisse vaatamist. Ma ei taha seda nimetada tööks, sest minu jaoks see enam ei ole töö. Sõna töö on ehk isiklikult minu jaoks veidi halva maiguga ning seondub iseenda millekski sundimisega, millegagi, mis on raske. 

Iga uus päev toob uue õppetunni

Nüüd aga ma ei tee tööd, ma jälgin end kõrvalt ja saan aru, mida ma vajan, kui end halvasti tunnen. Sealjuures õpin iga päev midagi uut ja iga uus päev võib tuua esile mõne vana mustri, millega ma arvasin, et ma olen juba tegelenud. Selline ongi elu, tundub küll, et mingi olukord on lahendatud, aga siis tuleb see ikkagi mõne teistsuguse nurga alt uuesti esile. Tihtipeale senikaua, kuni need olukorrad meid enam endast välja ei vii ja suudame ilma tugevate emotsioonideta olukorra lahendada.

DSC09054-min.jpg

Ma õpin uuesti elama

 

Mul aitas paljuski elu lahti mõtestada minu imeline terapeut. Aga nagu ta ise armastab öelda, siis ma olin valmis seda infot vastu võtma ning kui poleks olnud teda, oleks mind aidanud keegi teine. Viimase aastaga olen ma õppinud elama. Sõna otseses mõttes olen ma 31 ja pool aastat elanud ühtemoodi ning nüüd elan ma iga päev täiesti erinevalt sellest, millega ma olin varem harjunud.

 

Mida tähendab kõrgem mina eristus?

Kokkuvõtvalt saab psühholoogilisi termineid kasutades minuga toimunud ühte muutustest nimetada kõrgemaks mina eristuseks. See tähendab, et mina olen eraldiseisev maailmast ning see, mis minu ümber toimub, ei kukuta enam minu maailma kokku, sest muu maailm defineeri mind. Näiteks inimene kes ei erista oma mina muust maailmast, tunneb end rünnatuna kui tema arvamus teiste arvamusega kokku ei lähe ja püüab panna teisi iga hinna eest endaga nõustuma. See oli kunagi minu jaoks väga tuttav.

Nüüd ma tunnen aga, et minu isiksus ei sõltu teistest ja maailmast minu ümber. Mina ei ole minu partner või ühiskond milles ma elan, minu maailm ei muutu, kui mõni minu lähedane näeb maailma minust erinevalt jne. Loomulikult on mul endiselt tagasilangusi, aga ma tean, millega end aidata:

    Ma käin iga päev jalutamas.

    Kord nädalas käin teraapias, sest mulle meeldib, et minu elus juhtuvat aitab mul lahti mõtestada inimene, kes päriselt teab, millest räägib. Tänu sellele näen ma tunduvalt kiiremini suurt pilti ja iseendast kaugemale. Ma oskan oma teoreetilisi teadmisi rakendada erinevates minuga toimuvates olukordades.

    Ma õpin olukordi ja inimesi nägema tervikuna. See kui mõnel inimesel on mitmeid häid ja toredaid omadusi, ei tähenda veel, et temast võiks saada minu partner või sõber, eriti kui tema teod ja sõnad on vastuolus. 

    Olen enda ümber kasvatanud väga suure tutvusringkonna, mida ma alati soovisin, aga mida mul kunagi ei olnud, sest ma lihtsalt ise ei suhelnud inimestega. Nüüd saan iga nädal vähemalt ühel päeval mõne sõbraga kokku ja hoian sõpradega pidevalt kontakti

    Kui ainsaks energiaallikaks elus on partner, siis näiteks suhte purunemisel kukubki kogu maailm kokku. Nüüd on mul neid energiaallikaid palju, minu sõbrad, kassid, pere, erinevad tööprojektid, hobid jne

Sa leiad seda mida otsid

 

Kui mõelda välja, kuidas soovitakse oma elu elada, siis on selleni võimalik jõuda. Mina soovin, et minu elu oleks täis kergust, rahu, rõõmu ja armastust. Ma otsin kõiki neid omadusi kõiges, mida ma teen ja viimase kaheteistkümne kuuga olen näinud, kuidas minu elu on kardinaalselt muutunud. Tegelikult ongi kogu elu pidevas muutuses. Sellist asja, et nüüd olen valmis, nüüd on mu elu paigas ja saan hakata elama, ei ole lihtsalt olemas. Ma päriselt varem arvasingi, et nõnda peakski elus minema. Aga kui seda ootama jääda, siis jääb tegelikult elu elamata.

Me ei saa kunagi valmis

 

Elu on kulgemine ja praegu on mul perioode, mil ma loen ja täiendan end, mil ma lõbutsen ja naeran, mil ma teen tööd ja see kõik käib läbi nautimise, kerguse, rõõmu, rahu ja armastuse. Mul on südamest hea meel, et see loor on mu silmilt langenud ja ma näen elu sellisena nagu ta on, elan teadlikult ning saan olla tõeliselt õnnelik teadmisega, et ma ei saa mitte kunagi valmis, aga järjepidevalt enda jaoks kohal olles, on elu ikka paganama imeline!

bottom of page