top of page

WOWYAGER

MILLE ALUSEL VALIN MA AUTORENDI FIRMA

20. OKTOOBER 2017

On sihtkohti kus autorent on vältimatu või väga mugav lahendus ringi liikumiseks. Ometi olen ma auto rentimisel teinud korduvalt erinevaid eksimusi, mille vältimine oleks elu tunduvalt lihtsustanud.

Kui päevarendi hinnaklass on sama või väga sarnane, siis mida peaks valiku tegemisel silmas pidama?

TRUSTPILOT.COM

Ma armastan seda lehekülge! See ei ole mõeldud ainult autorendifirmade ja vahendajate usaldusväärsuse tuvastamiseks, kuid mina kasutan lehte tihti just selleks. Minu kogemus näitab, et kasutajate kõrge skoor annab kindlust, et rendifirmaga ei teki probleeme ja ebameeldivusi, nii rendiperioodi ajal, kui järgselt.

Paljudel tundmatutel vahendajatel võib olla näiteks puudulik klienditeenindus. Ma olen katsetanud ka rendifirmasid mille skoor on 3 ja alla selle, enamasti on siis ette tulnud ilma selgituseta konto debiteerimisi rendiperioodi järgselt ning peidetud kulusid. Hiljem seda raha tagasi saada, ka läbi panga, on praktiliselt võimatu. Minul see ei ole õnnestunud.

KINDLUSTUS

Olen korduvalt valinud rendifirma vahendaja lehel pakutava nö täis kindlustuse, mis peaks katma 100% kõik õnnetusjuhtumi kulud. Kuid siis hakkasin ma autole järgi minnes nägema mustrit, et tegelikult ongi see vaid vahendaja kindlustus ning kui valitud ei ole rendifirma poolset kindlustust on vaja maksta ka broneeringutasu. Tihti ulatuvad broneeringutasud tuhandetesse eurodesse ning selleks, et tasust pääseda olen pidanud võtma lisaks vahendaja kindlustusele, ka rendifirma kindlustuskaitse.

Broneeringutasu ei arvestata küll sinu kaardilt maha, kui autoga midagi ei juhtu, kuid minul ei ole kontol seismas suuri rahasummasid millest seda tasuda. Vahendajapoolse kindlustusega on auto samuti küll kindlustatud, kuid kui midagi peaks juhtuma tuleb kulud esialgu katta ise ning hiljem vahendajalt tagasi nõuda. See omakorda tähendab pikka ajakulu ning ebameeldivat asjaamist. Igal juhul on tore kõik mured jätta rendifirmale koos autoga.

Soovitan jätta internetis broneerides kindlustus valimata ning teha see autot kätte saades rendifirma juures. Vastasel juhul maksate lihtsalt topelt. Olles teinud topelt kindlustuse, ei ole ma vahendajale tasutud kindlustusmakset kunagi tagasi saanud, isegi mitte panga abiga. Autot rendides arvestage alati ka sellega, et kindlustussumma on tihti sa​mas suurusjärgus, või kõrgem kui autorent.

KILOMETRAAZ

Enamuses riikides on piiramatu kilomeetrite arv, kuid alati tuleb tingimused selles osas üle vaadata. Eriti kui rendihind on väga madal. Vastasel juhul võib olla näiteks 1000km tasuta ning iga ületatud kilomeeter tasuline (näiteks 0,3 eurot). Kui palju ei sõideta pole see küll oluline, kuid pikkade sõitude puhul võib see rendihinda kõvasti kergitada.

AUTORENDI EEST TASUMINE

Paljud rendifirmad nõuavad, et kaardimakse tasuks inimene kes broneeringu sooritab, vastasel juhul võidakse hiljem broneeringutasust maha arvestaa teise juhi tasu mis tavaliselt on ca 10 eurot päevas. Lühikese rendi puhul üsna olematu summa, kuid pikema perioodiga võib kujuneda väga kulukaks. Mina olen selle vea ühel korral teinud ja ma oleksin äärmiselt õnnelik olnud kui ma oleksin seda teadnud juba varem. Seega loodan, et minu kogemus on kellelegi abiks!

Tippu jõudsime juba 20 minutiga ning vaated üleval olid tõesti väga ilusad, teatud nurga all pani mägede kalle oma kaines mõistuses kahtlema. Osa mäe nõlvast paistis nii vertikaalselt, kui horisontaaselt viltu olevat, see tekitas äärmiselt kummalise perspetiivi tunnetuse ja pani pea korralikult ringi käima. 

Kuid, kui siiski juhtub see halb tsenaariuim, et teiselt poolt autoakent vaatab vastu relvatoru, siis alati peab loovutama auto või mis iganes väärisesemed, ilma igasuguse vastupanuta. Põhjus, miks LAV'is autoröövidel nii palju inimesi surma saab on selles, et Lõuna-Aafrikas on relvade omamine väga tavapärane. Seetõttu eeldavad röövlid, et ka sinul on relv ning kui sa vastupanu osutad tapab ta enne sinu, kui laseb sinul teha esimese lasu.

Tegelikult olid ka välismaalased väga viisakad ning meie ainus konflikt oli ühe prantsuse härraga kes ühele kohalikule kiisule toidulaua taga kastet pähe valas. Selle peale ütles Taavi talle paar krõbedamat sõna, mille peale omakorda härra lubas meile tappa anda...

Please reload

bottom of page