top of page

WOWYAGER

MILLEST ALUSTAN MINA REISI PLANEERIMIST

20. OKTOOBER 2017

Ma olen nüüdseks erinevatesse maailma paikadesse reisinud 10 aastat, igast reisist palju õppinud ja ka teistele nende teadmistega abiks olnud. Mõne reisiselli jaoks ei ole järgnev kindlasti midagi uut aga mina oleksin juba 10 aastat tagasi tahtnud just seesuguseid pisikesi nippe teada, et iga minu puhkus oleks ootuspärane.

Millest siis alustan mina oma reiside planeerimist ja kuidas ma valin oma järgmise sihtkoha? 

Kuna riike mida ma tahaksin külastada on palju, panen esmalt paika ligikadsed reisi kulud. Olles niiöelda budget reisija aitab järgnev aimu saada kas soovitud sihtkoht mahub üldse minu eelarvesse või peaksin oma valikut muutma.

SIHTKOHA VALIK

Kahtlemata põhineb see väga isiklikul eelistusel, kuid oma valiku teen ma ka sihtkoha temperatuuri järgi. Ma lihtsalt armastan päikest ning kuna me elame kliimas, kus sellist sooja nagu mina naudin, on 14 päeva 12 kuu jooksul, ei ole mul seni kunagi päikesest küllalt saanud. Tõesti, mitte kunagi. Brasiilias, kui temperatuur oli päikese käes 54 kraadi, ei vingunud ma liiga palava ilma üle, vaid nautisin igat hetke! Nii, et +25 ja põhimõtteliselt ma võin minna kohvreid pakkima!

LENNUPILETID

Mina alustan piletite otsimist 6 kuud enne planeeritavat reisi. Ma olen suur planeerija, seega mul on lihtne leida parimate hindadega pileteid. Kui teil ei ole võimalik reisi 6 kuud ette planeerida, peab lootma viimase hetke pakkumistele. Mis võivad, aga ei pruugi tulla. Minu kogemus näitab, et parimaid lennuhindasid leiab 4-6 kuud enne soovitud kuupäevasid, seega kui teil on võimalik, planeerige ette. Minu igapäevane kaaslane lendude otsimisel on trip.ee lennupakkumiste rubriik ja momondo.com. Trip.ee lennupakkumisi soovitan tõesti vaadata iga päev. Kui otsisin lende Washington D.C-sse jäi mul üks päev vahele ning järgneval päeval avastasin, et magasin maha veahinna, millega oleks saanud edasi-tagasi lennud vaid 170 euroga.

MAJUTUSTE HINNAD

Minu jaoks on parim paik majutuse otsimiseks endiselt Booking.com või Hotelscombined.com. Sealt saab üsna kergesti aimu ka ligikaudse hinnaklassi osas, kui ma alles sihtkoha valikul olen. Ma vaatan alati enne lennupiletite soetamist üle hinnad ja teen ligikaudse eelarve mis reisi peale kulub. Lisaks otsin apartmente ka Goole vahendusel, kuid tavaliselt ei erine sealsed pakkumised Bookingu omadest. Kui ma otsustan majutuse Bookingu vahendusel broneerida, võtan ma kasutajate hinnanguid väga tõsiselt. Oma esimestel reisidel valisin soodsama hinna tõttu ka ööbimispaiku, mille skoor oli alla 7-me ning seda viga ma enam ei korda. New Yorkis sain nõnda südatalvel ööbimiskoha, kus puhus konditsioneerist -20 kraadine tuul tuppa ning hommikul pärast pikka lennureisi, ärkasin paberõhukeste seina tõttu kellegi täiesti kõrist Rihanna loo tõlgendamise peale.

Nii madalaks, kui kõrgeks skooriks, on alati põhjus. Seetõttu soovitan ma lugeda kasutajate negatiivseid hinnanguid, kui seal on konstruktiivne kriitika, on see tavaliselt õigustatud. Üle 8 skooriga ööbimispaigad on minu kogemuse kohaselt olnud väga head. 

AUTORENT

Parima autorendi pakkuja leidmiseks ma lihtsalt Googeldan ja võrdlen erinevate vahendajate hindasid soovitud sihtkohas. Vahendaja all ma ei pea silmas rendifirmat, vaid just veebilehtesid mis koondavad erinevad rendifirmad. Siit leiad posituse selle kohta kuidas ma rendifirma valin ja mõne olulise nipi, et pääseda tarbetutest kulutustest.

MIDA TEHA JA NÄHA KOHAPEAL

See on üsna tavaline praktika aga minu parim abimees toidukohtade, vaatamisväärsuste ja tegevuste leidmisel on endiselt Tripadvisor.com. Vaata "Things to do" rubriiki, et paremini aru saada kas sa leiad üldse oma valitud kohast seda, mida sa soovid. Kui Tripadvisoris pole neid muuseume või vaatamisväärsusi kuhu sa minna tahaksid, siis on üsna ebatõenäoline, et sa nad kohapealt leiad. Mina otsin alati reisidelt uusi kogemusi ja avastusi ning kui ma näen, et ma ei pruugi neid leida, siis võin ma sihtkoha osas ümber mõelda.

Tippu jõudsime juba 20 minutiga ning vaated üleval olid tõesti väga ilusad, teatud nurga all pani mägede kalle oma kaines mõistuses kahtlema. Osa mäe nõlvast paistis nii vertikaalselt, kui horisontaaselt viltu olevat, see tekitas äärmiselt kummalise perspetiivi tunnetuse ja pani pea korralikult ringi käima. 

Kuid, kui siiski juhtub see halb tsenaariuim, et teiselt poolt autoakent vaatab vastu relvatoru, siis alati peab loovutama auto või mis iganes väärisesemed, ilma igasuguse vastupanuta. Põhjus, miks LAV'is autoröövidel nii palju inimesi surma saab on selles, et Lõuna-Aafrikas on relvade omamine väga tavapärane. Seetõttu eeldavad röövlid, et ka sinul on relv ning kui sa vastupanu osutad tapab ta enne sinu, kui laseb sinul teha esimese lasu.

Tegelikult olid ka välismaalased väga viisakad ning meie ainus konflikt oli ühe prantsuse härraga kes ühele kohalikule kiisule toidulaua taga kastet pähe valas. Selle peale ütles Taavi talle paar krõbedamat sõna, mille peale omakorda härra lubas meile tappa anda...

Please reload

bottom of page